Svitavy
DDM DDM DDM DDM DDM DDM DDM DDM DDM DDM DDM

Nejbližší akce

Sportovní hry mateřských škol 2013

Sportovní hry mateřských škol

Dne 15. května 2013 proběhlo semifinále krajského kola „Sportovních her mateřských škol“ v hale Na Střelnici ve Svitavách, které bylo zahájeno slavnostním nástupem a dětskou hymnou. Sportovních her se zúčastnilo šest mateřských škol ze Svitav a okolí a organizace se chopil Dům dětí a mládeže „Tramtáryje“, ve spolupráci s jednotlivými MŠ.

Sportovní hry se skládaly z pěti disciplín, které musí desetičlenné družstvo (5 chlapců a 5 dívek) z mateřské školy absolvovat buď v co nejlepším čase, nebo v co nejlepším výkonu. Disciplíny se skládají ze štafetového běhu na 50 m, skákání v pytli na 20 m, pětiskoku snožmo, překonání překážkové dráhy a hodu tenisovým míčkem do dálky.

Atmosféra v hale byla ohromná, děti si navzájem fandily, povzbuzovaly a radovaly se z každého svého úspěchu, či absolvování disciplíny. Každá školka si přivedla i spoustu dětí, kteří své závodící kamarády povzbuzovali, takže v hale byla bouřlivá, ale příjemná atmosféra.

Po dlouhých a vyčerpávajících bojích se na postupovém1. místě, do krajského finále 11. června do Pardubic, probojovala MŠ Větrná Svitavy.

Poděkování patří všem MŠ, které se her zúčastnily a dokázaly vytvořit po celou dobu výbornou atmosféru.

Při organizaci nám pomáhali studenti z OA a VOŠE, bez jejichž nezištné pomoci by se organizace her jen velmi těžko zvládala, proto velké poděkování patří ředitelství školy.

Budeme se těšit na příští rok a držet palce MŠ Větrná v krajském finále.

 

Robert Snášil – ředitel DDM Svitavy

 

Všechny fotky možno shlédnout na:tramtaryje.rajce.net

 

Výsledky semifinále SHMŠ 2013

 

Sponzoři:

nekvinda
Borovice.cz